W piątek 16.10 w Warszawie w Galerii Apteka Sztuki prowadzonej przez stowarzyszenie Otwarte Drzwi odbyła się Gala rozdania nagród w konkursie dla dziennikarzy „Twarze ubóstwa” im. Bartosza Mioduszewskiego. Gala zorganizowana została w ramach projektu „Razem przeciw Ubóstwu i Wykluczeniu” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Galę poprowadziła znana dziennikarka Dorota Warakomska. W czasie Gali dr hab. Ryszard Szarfenberg (członek Rady Programowej WRZOS, Przewodniczący Rady Wykonawczej Polskiego Komitetu EAPN) zaprezentował najważniejsze wnioski z przygotowanego przez PK EAPN raportu „Monitoring Ubóstwa 2020” (Poverty Watch 2020).

Następnie dr Joanna Staręga-Piasek, w imieniu Jury Konkursu przedstawiła laureatów:

I miejsce zajęła Aleksandra Warecka za artykuł „Zgłaszam nieprzygotowanie do życia” opublikowany w magazynie opinii Pismo,

II miejsce przypadło Markowi Szymaniakowi za artykuł „My bezdomniaki od jabłek” opublikowany również w magazynie opinii Pismo,

III miejsce Edyta Krześniak za reportaż „Młodzi bezdomni” z TVN UWAGA!
Wyróżnieni zostali także Ewa Wołkanowska-Kołodziej za artykuł „Głuche dzieci. Polsko Usłysz nas” opublikowany w Gazecie Wyborczej oraz Hubert Ossowski za artykuł “Próg nie do przejścia” opublikowany w Przewodniku Katolickim.

Galę zakończył koncert Macieja Majewskiego.

Gratulujemy autorkom i autorom nagrodzonych prac! Dziękujemy wszystkim za obecność.

Prace laureatów dostępne są na naszej stronie w zakładce „Konkurs dla dziennikarzy

 

Zarejestrowaną transmisję można obejrzeć na profilu WRZOS na facebooku

https://www.facebook.com/wrzos.org/videos/339298904024076