Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji związanym z doradztwem na temat tarczy antykryzysowej WRZOS zaprasza organizacje członkowskie do korzystania z doradztwa Damiana Staniszewskiego w tym zakresie.
Damian Staniszewski jest prawnikiem / lustratorem/ ekspertem ds. ekonomii społecznej. Od 2011 r. działa w spółdzielczości socjalnej oraz w kilku Ośrodkach Wsparcia Ekonomii Społecznej jako doradza prawny, specjalista ds. zamówień publicznych, doradca biznesowy.

Uzupełnieniem doradztwa dla organizacji członkowskich WRZOS w zakresie możliwych działań/rozwiązań w obszarze sytuacji związanej z epidemia COVID 19, z naciskiem na lokalne/regionalne (poza rządowymi “tarczami”),  takie jak:
– zmiany w projektach, zarządzanie projektami, komunikacja z grntobiorcami (zwłaszcza projekty z EFS, ale nie tylko)
– akcje pomocowe – przykłady już realizowanych, ale też wsparcie w uruchomieniu/rozwoju
– relacje z samorządem i organizacjami – działania rzecznicze, wspierające
-kwestie związane z organizacją pracy w biurze i poza nim, zw. z COVID 19, w odniesieniu do wytycznych, w tym Krajowej Inspekcji Pracy (regulaminy, zarządzenia itd.), kwestie zabezpieczenia w środki ochrony.
Porad w tym zakresie będzie udzielał Bartłomiej Głuszak (Prezes Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Wiceprezes WRZOS)

Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji członkowskiej* WRZOS i masz pytania dotyczące tarczy kryzysowej skontaktować się z nami mailem na adres: wrzos@wrzos.org.pl

– – –

* szeroko rozumiane – także organizacje członkowskie federacji będących członkami WRZOS

 

– – –

 

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

 

– – –