Aktualności
Uaktualniona wersja Modelu realizacji usług o określonym standardzie w Gminie
2012-03-15

Miło nam poinformować,że w zakładce "Standardy Usług i Modele Instytucji" zamieszczona została zaktualizowana wersja Modelu realizacji usług o określonym standardzie w gminie. Zachęcamy do lektury zarówno tego opracowania, jak i pozostałych materiałów stanowiących wynik kilkumiesięcznej pracy zespołów eksperckich - wszystkie dokumenty znajdziecie przechodząc tutaj.

Cykl szkoleń tematycznych ze Standardów Usług rozpocznie się już w przyszłym tygodniu
2012-03-14

Mamy przyjemność poinformować, że w przyszłym tygodniu rozpoczynamy cykl szkoleń tematycznych skierowanych do Instytucji Pomocy i Integracji Społecznej, które będą realizować pilotażowe wdrażanie Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej opracowanych w ramach Zadania 2 projektu systemowego 1.18 „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”. Zachęcamy do sprawdzania aktualności, w których będziemy informować o przebiegu szkoleń.

Seminarium specjalistyczne z zakresu modeli instytucji
2012-03-13

Mamy przyjemność poinformować o kolejnym seminarium specjalistycznym organizowanym w ramach Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”, realizowanego w projekcie systemowym 1.18. Tym razem proponujemy Państwu uczestnictwo w spotkaniu z zakresu Modeli Instytucji Pomocy i Integracji Społecznej.

Materiały z Seminarium Specjalistycznego 2-4 marca 2012
2012-03-07

Zgodnie z zapowiedzią, zamieszczamy materiały z seminarium specjalistycznego "Standardy Usług i Modele Instytucji - pilotażowe wdrażanie", które odbyło się w Warszawie w dniach 2-4 marca 2012 roku. W seminarium wzięli udział członkowie Zespołów Eksperckich opracowujących standardy wybranych Usług i Modeli Instytucji, Zespół Doradczy oraz Trenerzy warsztatów szkoleniowych. Więcej informacji o jego przebiegu znajdziecie Państwo tutaj.

Standardy Usług i Modele Instytucji – treść dokumentów do pilotażowego wdrażania
2012-03-07

W ramach fazy modelu Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”, zespoły eksperckie opracowały dziesięć Standardów Usług i cztery Modele Instytucji pomocy i integracji społecznej. Każda z propozycji zostanie poddana testowaniu przez wybrane instytucje jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego oraz partnerstwa lokalne w całej Polsce.

Seminarium specjalistyczne w Warszawie
2012-03-05

W trakcie ostatniego weekendu, w dniach 2-4 marca 2012, ekspertki i ekcperci Zadania 2, wraz z przedstawicielami Zespołu Doradczego oraz trenerami szkoleń specjalistycznch, debatowali nad możliwymi rozwiązaniami pilotażowego wdrażania standardów usług i modeli instytucji wypracowanych w ramach projektu systemowego 1.18.

Seminarium specjalistyczne przed pilotażowym wdrażaniem
2012-02-24

W dniach 2-4 marca 2012 Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych organizuje seminarium specjalistyczne "Standardy Usług i Modele Instytucji - pilotażowe wdrażanie", którego celem jest wsparcie pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej w zakresie przygotowań do pilotażowego wdrażania wypracowanych Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej. W seminarium wezmą udział członkowie Zespołów Eksperckich opracowujących standardy wybranych Usług i Modeli Instytucji, Zespół Doradczy oraz Trenerzy warsztatów szkoleniowych.

Ogłoszenie wyników konkursu na pilotaż w ramach projektu 1.18
2012-02-20

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich ogłosiło wyniki przeprowadzonej oceny formalnej i merytorycznej ofert złożonych w ramach pierwszego etapu postępowania konkursowego na wykonanie pilotażowego wdrażania standardów usług i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej w ramach Zadania 2 "Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej", realizowanego w projekcie systemowym "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej"

Zachęcamy do lektury Standardów Usług i Narzędzi Pracy Socjalnej
2012-01-26

W ramach  fazy modelu Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”, zespoły eksperckie opracowały propozycje Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej, wraz z Narzędziami Pracy Socjalnej. Wypracowane dokumenty stanowią bazę konkursu CRZL na pilotaż, w ramach którego mają zostać poddane testowaniu przez wybrane instytucje jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego oraz partnerstw lokalnych w całej Polsce. Wchodząc tutaj znajdziecie Państwo treść opracowanych Standardów Usług i Narzędzi Pracy Socjalnej. Propozycje trzech Modeli Instytucji podlegają jeszcze ocenie Departamentu Inicjującego i zostaną umieszczone na stronie w momencie otrzymania akceptacji. Model Centrum Integracji Społecznej jest już udostępniony do pobrania.

Działania w ramach fazy edukacyjno-szkoleniowej
2012-01-25

Mamy przyjemność poinformować, że w ramach Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”, realizowanego w projekcie systemowym 1.18 „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, w najbliższych miesiącach prowadzone będą seminaria specjalistyczne oraz szkolenia tematyczne z zakresu Standardów Usług i Modeli Instytucji.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna