Aktualności
Informacja o Konkursie CRZL na pilotażowe wdrażanie Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej
2012-04-27

W dniu 27.04.2012 r. Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich opublikowało dokumenty konkursowe dotyczące realizacji fazy pilotażu oraz ubiegania się o dofinansowanie na wykonanie pilotażowego wdrażania Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej w ramach projektu systemowego „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, Zadanie 2 – „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”.

Materiały ze szkolenia "Standard Usług Opiekuńczych dla osób starszych świadczonych w miejscu zamieszkania"
2012-04-23

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami ze szkolenia tematycznego z zakresu "Standardu Usług Opiekuńczych dla osób starszych świadczonych w miejscu zamieszkania", które odbyło się w Warszawie w dniach 18-19 kwietnia 2012 r. Materiały w formie prezentacji do pobrania tutaj.

Dodatkowe szkolenia z zakresu Standardów Usług
2012-04-17

Z racji dużego zainteresowania szkoleniami z zakresu "Standardu poradnictwa specjalistycznego dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin, z uwzględnieniem osób z zaburzeniami psychicznymi", "Standardu pracy socjalnej z rodziną z dziećmi, z uwzględnieniem pakietu usług dla tej grupy klientów oraz narzędzi pracy socjalnej", "Standardu specjalistycznego poradnictwa rodzinnego dla rodziny z dziećmi" oraz "Standard usług opiekuńczych świadczonych dla osób starszych w miejscu zamieszkania", planowane jest uruchomienie dodatkowych grup szkoleniowych w maju.

Rozpoczynamy szkolenia z Modeli Instytucji Pomocy i Integracji Społecznej
2012-04-17

Ostatnie tygodnie poświęcone były wytężonej pracy przedstawicielek i przedstawicieli Instytucji, które biorą udział w postępowaniu konkursowym CRZL na pilotażowe wdrażanie Standardów Usług i Modeli Instytcji pomocy i integracji społecznej. Kilkaset osób uczestniczyło już w szkoleniach tematycznych z zakresu wypracowanych w Zadaniu 2 propozycji standardyzacji usług.

Poradnictwo specjalistyczne dla rodziny z dziećmi - prezentacja ze szkolenia
2012-04-16

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ze szkolenia "Standard specjalistycznego poradnictwa rodzinnego dla rodziny z dziećmi", które w ubiegłym tygodniu, w dniach 12-13 kwietnia, odbyło się w Warszawie. Prezentacja w wersji PDF do pobrania TUTAJ. Tekst Standardu również jest udostępniony na naszej stronie internetowej - zapraszamy do publikacji umieszczonych w zakładce "Standardy Usług i Modele Instytucji". Owocnej lektury!

Materiały z kolejnego szkolenia
2012-04-10

Przekazujemy Państwu prezentację ze szkolenia "Standard pracy socjalnej z rodziną z dziećmi z uwzględnieniem pakietu usług dla tej grupy klientów oraz narzędzi pracy socjalnej", które odbyło się w Warszawie w dniach 4-5 kwietnia 2012 r. Mamy nadzieję, że zarówno uczestnikom spotkania, jak i wszystkim zainteresowanym, będzie ona pomocną podczas lektury treści Standardu będącego przedmiotem szkolenia. Prezentację znajdziecie TUTAJ.  

Seminarium z Modeli Instytucji, 13-15 kwietnia 2012
2012-04-04

Zainteresowanie seminarium dotyczącym Modeli Instytucj pomocy i integracji społecznej, które odbędzie się w Warszawie w dniach 13-15 kwietnia 2012 jest wśród Instytucji biorących udział w konkursie Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich na pilotażowe wdrażanie standardów usług i modeli instytucji bardzo wysokie - lista uczestików została już zamknięta. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy zgłosili swój udział.

Materiały ze szkoleń dotyczących Standardów Usług dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin
2012-04-03

Ponieważ pierwsze cykle szkoleń z zakresu standardów usług dla osób z  niepełnosprawnościami i ich rodzin dobiegają końca, pragniemy przekazać Państwu materiały merytoryczne od prowadzącej. TUTAJ znajdziecie prezentację ze szkolenia "Standard pracy socjalnej z osobą z niepełnosprawnością i jej rodziną z uwzględnieniem osób z zaburzeniami psychicznymi", które odbyło się w dniach 28-29 marca 2012 r. Prezentacja ze spotkania w dniach 2-3 kwietnia 2012 r., dotyczącego "Standardu poradnictwa specjalistycznego dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin, z uwzględnieniem osób z zaburzeniami psychicznymi" dostępna jest TUTAJ.

Szkolenia ze Standardów Usług pomocy i integracji społecznej już trwają
2012-03-22

Szkolenia ze Standardów Usług pomocy i integracji społecznej rozpoczęły się w już w tym tygodniu. W dniach 19-20 marca 2012 przedstawiciele i przedstawicielki Instytucji, które przystąpiły do konkursu Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich na pilotażowe wdrożenie Standardów Usług i Modeli Instytucji wypracowanych w fazie modelu Zadania 2, uczestniczyli w szkoleniu ze Standardu Interwencji Kryzysowej.

Narzędzia pracy socjalnej - aktualizacje
2012-03-16

W zakładce "Standardy Usług i Modele Instytucji" znajdziecie Państwo zaktualizowaną wersję wprowadzenia do Narzędzi Pracy Socjalnej oraz zaktualizowaną wersję Narzędzia - karta pracy socjalnej. Wchodząc tutaj bezpośrednio przejdziecie Państwo do treści wypracowanych propozycji.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna