Aktualności
Wizyta studyjna w Wielkiej Brytanii
2013-05-13

Dzisiaj rozpoczyna się pierwsza, z przewidzianych dziesięciu tematycznych wizyt studyjnych. Przedstawiciele Instytucji realizujących pilotażowe wdrażanie Standardu pracy socjalnej z rodzinami z dziećmi i Standardu poradnictwa specjalistycznego dla rodziny z dziećmi udają się dzisiaj do Glasgow by zapoznać się z dobrymi praktykami pracy socjalnej w Wielkiej Brytanii. W tym miesiącu czekają nas jeszcze dwie wizyty – druga z zakresu tematycznego dotyczącego standardów usług dla rodziny z dziećmi oraz pierwsza z zakresu standardów usług dla osób pozostających bez pracy.

Kolejne filmy promujące pilotaż Standardów Usług i Modeli Instytucji
2013-05-13

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych filmów promocyjnych projektu systemowego "Tworzenie i rozwijanie standardów usług i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej", w których pokazane zostały działania realizowane w ramach pilotażu Zadania 2. Ekipa filmowa odwiedziła już kilka instytucji wdrażających Standardy Usług i Modele Instytucji, ostatnio była w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu - zachęcamy do zobaczenia filmów: nr 1, nr 2, nr 3, nr 4.

Materiały ze spotkań specjalistycznych
2013-05-06

Jeszcze przed weekendem majowym zakończyło się ostatnie z czterech specjalistycznych spotkań przedstawicieli Instytucji realizujących pilotażowe wdrażanie Standardów Usług i Modeli Instytucji z doradcami merytorycznymi WRZOS, specjalistami do spraw monitoringu i ewaluacji oraz głównym specjalistą merytorycznym Zadania 2 - materiały ze spotkań udostępniamy Państwu poniżej.

Spotkania specjalistyczne trwają
2013-04-24

Spotkania specjalistyczne z przedstawicielami Instytucji realizujących pilotażowe wdrażanie Standardów Usług i Modeli Instytucji trwają. Począwszy od poniedziałku 22 kwietnia, aż do piątku 26 kwietnia, kilkadziesiąt przedstawicieli i przedstawicielek Instytucji pomocy i integracji społecznej realizujących pilotażowe wdrażanie Standardów Usług i Modeli Instytucji prezentuje swoje dotychczasowe doświadczenia z przebiegu testowania.

Pierwsze spotkanie z przedstawicielami Instytucji realizujących pilotażowe wdrażanie
2013-04-11

W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze z zapowiedzianych czterech specjalistycznych spotkań przedstawicieli Instytucji realizujących pilotażowe wdrażanie z doradcami merytorycznymi, specjalistami do spraw monitoringu oraz głównym specjalistą merytorycznym Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej” projektu systemowego „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”.

"Głęboka Woda" w kolejnej odsłonie - nowy sezon na TVP2
2013-04-09

Pod koniec marca 2013, TVP2 rozpoczęła emisję drugiego sezonu "Głębokiej wody" - serialu o pracownikach socjalnych i warunkach funkcjonowania Ośrodka Pomocy Społecznej w Polsce. Serial jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Więcej informacji na temat bohaterów pierwszej i nowej serii można znaleźć TUTAJ.

Światowy Dzień Pracy Socjalnej 2013
2013-03-19

Trzeci wtorek marca na stale wpisał się w kalendarz działań na rzecz pracy socjalnej i rozwoju społecznego - w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Pracy Socjalnej. W tym roku, 19 marca, motywem przewodnim obchodów będzie promowanie społecznej i ekonomicznej równości we wszystkich krajach świata. Plakat promujący ogólnoświatowe działania dostępny jest na stronie Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych (IFSW).

Zaproszenia na spotkania specjalistyczne wysłane
2013-03-12

W kwietniu 2013 roku odbędą się cztery specjalistyczne spotkania poświęcone ocenie i potrzebom zmian w zakresie wdrażania Standardów Usług i Modeli Instytucji oraz wymianie dobrych praktyk z realizacji pilotażu. W trakcie spotkań, przedstawiciele Instytucji realizujących pilotażowe wdrażanie, wraz z doradcami merytorycznymi i specjalistami ds. monitoringu dyskutować będą o dotychczasowych sukcesach, problemach i rekomendacjach do zmian testowanych rozwiązań. Zaproszenia na seminaria zostały rozesłane do Instytucji w w dniu wczorajszym. Szczegóły ze spotkań już w kwietniu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie w filmie promocyjnym projektu
2013-03-12

W ramach działań promocyjnych projektu "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej", kolejna z Instytucji realizujących w Zadaniu 2 pilotażowe wdrażanie Standardów Usług i Modeli Instytucji, została odwiedzona przez ekipę filmowców projektu. Na stronie www.standardypomocy.pl udostępniono niedawno film z wizyty w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie, który testuje Standard pracy socjalnej z rodziną doświadczającą przemocy w rodzinie, Standard interwencji kryzysowej, Standard pracy socjalnej z osobą starszą i Standard usług opiekuńczych świadczonych dla osób starszych w miejscu zamieszkania. Zachęcamy do oglądania.

Wizyty studyjne z obszaru Standardów Usług dla Rodziny z Dziećmi
2013-02-25

W ramach realizacji Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”, projektu systemowego „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych planuje organizację dziesięciu wizyt studyjnych dla przedstawicieli Instytucji pomocy i integracji społecznej oraz przedstawicieli administracji publicznej, związanych z realizacją pilotażowych wdrożeń Standardów Usług i Modeli Instytucji. Pierwsze trzy wizyty skierowane są do Instytucji realizujących pilotażowe wdrażanie Standardów Usług dla Rodziny z Dziećmi. O kolejnych wizytach będziemy informować na bieżąco.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna