Aktualności
Standardy Usług w pomocy i integracji społecznej na rzecz rodziny
2013-09-16

Trzydniowa specjalistyczna konferencja "W trosce o rodzinę - Standardy Usług w pomocy i integracji społecznej na rzecz rodziny" zakończyła się w sobotę 14 września 2013 dyskusją na temat wniosków i uwag płynących z dotychczasowej realizacji pilotażowego wdrażania Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej. Wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszenie Powiatowich i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie dziękujemy wszystkim Państwu za udział i merytoryczną dyskusję!

Faza rekomendacji w toku
2013-08-20

Na dobre rozpoczęły się działania w ramach fazy rekomendacji – jesteśmy już po dwóch spotkaniach Zespołów Eksperckich, które niebawem przedstawią swoje wstępne rekomendacje w zakresie zarządzania instytucjami pomocy i integracji społecznej oraz związanymi z tym kwestiami administracyjno-prawnymi.

Konferencja "W trosce o rodzinę"
2013-08-13

W Zadaniu 2 projektu systemowego "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej" zbliżają się dwie duże konferencje ogólnopolskie, organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Samorządowych Ośrodków Pomocy Społecznej FORUM oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie CENTRUM. Pierwsza odbędzie się już we wrześniu, zachęcamy do lektury aktualności z jej przebiegu.

Kolory Pomocy Społecznej - wystawa na czterech dworcach w Polsce
2013-07-10

Co robi pracownik socjalny? Czym jest dla niego pomoc społeczna? Na te pytania stara się odpowiedzieć wystawa "Kolory Pomocy Społecznej", którą od 10 lipca 2013 roku można oglądać na Dworcu Centralnym w Warszawie, a w późniejszych miesiącach - również na dworcach we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

Realizacja pilotażu w miesiącach jesiennych
2013-07-02

Działaniom związanym z realizacją zadań pilotażowego wdrażania Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej wakacje niestraszne. W biurze WRZOS, w miesiącu lipcu i sierpniu dopracowane zostaną najmniejsze szczegóły dotyczące pięciu wyjazdów studyjnych, dwóch ogólnopolskich konferencji współorganizowanych ze stowarzyszeniami CENTRUM i FORUM. Będziemy również gotowi na zbliżający się początek fazy rekomendacji.

Pakiety usług pomocy i integracji społecznej
2013-06-25

Obok dziesięciu Standardów Usług pracy socjalnej oraz czterech Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej, w ramach realizacji fazy modelu Zadania 2 zespoły ekspertów opracowały specjalistyczne pakiety usług pomocy i integracji społecznej skierowane do pięciu grup tematycznych: osób starszych, rodzin z dziećmi, rodzin doświadczających przemocy w rodzinie, osób z niepełnosprawnością i ich rodzin oraz osób pozostających bez pracy. 

Zachęcamy do odwiedzenia pierwszej galerii z wizyt studyjnych
2013-06-17

W ramach promocji projektu systemowego "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej", uczestnikom wizyty studyjnej w Lille, z zakresu realizacji usług pracy socjalnej dla rodziny z dziećmi, przez kilka dni towarzyszyła grupa filmowców projektu. Zanim jednak reportaż z wizyty będzie gotowy, zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu spotkań we Francji - dostępne są TUTAJ.

Dobre praktyki z zakresu realizacji usług pracy socjalnej z rodzinami z dziećmi
2013-06-03

Fińska wizyta studyjna dotycząca dobrych praktyk realizacji pracy socjalnej dla rodzin z dziećmi udała się znakomicie - uczestnicy zapoznali się z wieloma interesującymi rozwiązaniami, stosowanymi w Helsinkach i całej Finlandii. Dzisiaj rozpoczyna się ostatnia wizyta studyjna z zakresu standardu pracy socjalnej z rodzinami z dziećmi i poradnictwa specjalistycznego dla rodziny z dziećmi - ostatnim krajem, z którego będziemy zbierać dobre praktyki w tym obszarze jest Francja. Przed wakacjami grupa przedstawicielek i przedstawicieli Instytucji pomocy i integracji społecznej realizujących pilotaż Zadania 2 odwiedzi jeszcze Niemcy - szczegóły jednak wkrótce.

Praca socjalna z rodzinami z dziećmi w Helsinkach
2013-05-27

Dzisiaj rozpoczyna się kolejna wizyta studyjna z zakresu standardów usług pracy socjalnej z rodzinami z dziećmi. Tym razem przedstawiciele Instytucji i Partnerstw lokalnych wdrażających standard pracy socjalnej z rodzinami z dziećmi i standard poradnictwa specjalistycznego dla rodziny z dziećmi, udadzą się do Helsinek by zapoznać się z dobrymi praktykami realizacji usług w Finlandii. Ostatnia wizyta z tego zakresu tematycznego odbędzie się we Francji. Przypominamy, że w zakładce PUBLIKACJE znajdują się ekspertyzy dotyczące systemów pomocy społecznej w każdym z krajów, w których Zadanie 2 organizuje wizyty studyjne.   

O standardach pracy socjalnej w Helsinkach
2013-05-21

Przedstawiciele Instytucji realizujących pilotażowe wdrażanie standardów pracy socjalnej dla osób pozostających bez pracy będą w tym tygodniu poznawać dobre praktyki fińskiego systemu pomocy społecznej. W dniach 20-24 maja 2013 roku odbywa się tematyczna wizyta studyjna w Helsinkach, w trakcie której uczestnicy z Polski odwiedzą instytucje pomocy i integracji społecznej działające na rzecz osób pozostających bez pracy.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna