Aktualności
Pierwsza konferencja regionalna o standardach i modelach - Olsztyn, 3 października 2011 roku
2011-10-05

W ostatni poniedziałek odbyła się w Olsztynie pierwsza z przewidzianych czterech konferencji regionalnych „Standardy Usług i Modele Instytucji – pilotażowe wdrażanie”, na której zaprezentowane zostały propozycje standardów usług oraz modeli instytucji pomocy i integracji społecznej, wypracowanych przez zespoły eksperckie Zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”

Innowacyjne rozwiązania, standardy pomocy społecznej – praktyka wdrażania
2011-10-05

Konferencja „Innowacyjne rozwiązania, standardy pomocy społecznej – praktyka wdrażania”, która odbyła się w Poznaniu w dniach 28-30 września, z pewnością przyczyni się do poszerzenia dyskusji nad koniecznymi zmianami w systemie pomocy społecznej. Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się wystąpieniami pani Krystyny Wyrwickiej, dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS oraz dr hab. Piotra Sałustowicza na temat nowych wyzwań stojących dziś nie tylko przed systemem pomocy społecznej, lecz także przed samą ideą państwa socjalnego.

Konferencje regionalne Standardy Usług i Modele Instytucji – Pilotażowe Wdrażanie
2011-09-15

W najbliższych tygodniach, w województwach małopolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim odbędą się konferencje „Standardy Usług i Modele Instytucji – Pilotażowe Wdrażanie”. Konferencje mają  za zadanie zainicjować dyskusję na temat procesu standaryzacji w pomocy społecznej, jak również zaprezentować wypracowane Standardy Usług i Modele Instytucji, które w najbliższych miesiącach za pomocą konkursu ogłoszonego przez CRZL będą testowane i wdrażane przez instytucje pomocy społecznej w ramach fazy pilotażu.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA, STANDARDY POMOCY SPOŁECZNEJ
2011-09-05

                             

W dniach 28 – 30 września 2011 w Poznaniu odbędzie się konferencja „Innowacyjne Rozwiązania, Standardy Pomocy Społecznej – Praktyka Wdrażania”, której organizatorami są  Stowarzyszenie Samorządowych Ośrodków Pomocy Społecznej FORUM, Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

 

Standardy Usług i Modeli Instytucji
2011-08-31

W ramach projektu : „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, Zadanie 2 opracowane zostały propozycje standardów wybranych usług i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej. Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych, Stowarzyszenie Samorządowych Ośrodków Pomocy Społecznej „FORUM” oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”, które wspólnie z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich realizują Zadanie 2, pragną podziękować wszystkim Państwu za przesłane uwagi i komentarze do przekazanych przez WRZOS w konsultacjach materiałów.

Spotkanie Liderów Zespołów Eksperckich
2011-08-23

W dniu 26 sierpnia w Warszawie, Liderzy Zespołów Eksperckich po raz kolejny będą mieli możliwość przeprowadzenia wspólnych uzgodnień wypracowanych przez siebie propozycji Standardów Usług i Modeli Instytucji. Na spotkaniu z udziałem przedstawicieli Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Liderów Zespołów Eksperckich, Zespołu Doradczego i Przewodniczącymi Zespołów Eksperckich, omawiane będą opracowane Standardy II Usługi oraz Modelu Realizacji Usług o Określonym Standardzie.

Krajowy Raport Badawczy
2011-08-08

„Krajowy Raport Badawczy. Pomoc i integracja społeczna wobec wybranych grup – diagnoza standaryzacji usług i modeli instytucji” powstał w ramach zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej” projektu 1.18 „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”. Realizowany projekt ma na celu zwiększenie skuteczności instytucji pomocy i integracji społecznej poprzez stworzenie, przetestowanie oraz wdrożenie modeli instytucji i standardów usług pomocy i integracji społecznej.

Kolejne spotkanie Liderów Zespołów Eksperckich
2011-06-29

Nadchodzący tydzień będzie czasem kolejnych intensywnych działań osób zaangażowanych w realizację zadania 2 w projekcie systemowym 1.18. W dniach 7-8 lipca 2011 r. w Warszawie odbędzie się spotkanie Liderów Zespołów Eksperckich  z udziałem przedstawicieli Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Zespołu Doradczego i Przewodniczącymi Zespołów Eksperckich. Podczas pierwszego dnia spotkania planowana jest między uczestnikami  dyskusja w temacie wypracowanych przez Zespoły Eksperckie Standardów Usług oraz Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej. W drugim dniu spotkania, jego uczestnicy będą prowadzić dalsze uzgodnienia nad propozycjami wypracowanymi w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Spotkania zespołów eksperckich w lipcu
2011-06-29

Mimo wakacyjnej aury, członkowie zespołów eksperckich zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej” w projekcie systemowym 1.18, nieprzerwanie opracowują propozycje Standardów Usług oraz Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej. Już niebawem zaprosimy Państwa do konsultacji nad wynikami ich kilkumiesięcznej pracy.

"Głęboka Woda" - serial o pracownikach OPS
2011-06-09

14 czerwca o godzinie 20.40 w TVP2 zachęcamy do obejrzenia pilotażowego odcinka serialu "Głęboka woda", którego bohaterami są pracownicy jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej. Akcja każdego z trzynastu odcinków skupiać się będzie na konkretnym problemie, w rozwiązywaniu którego przedstawianym bohaterom pomagać będzie zespół pracowników socjalnych.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna