Aktualności
Dziękujemy za udział w konferencji „Standardy Usług i Modele Instytucji – pilotażowe wdrażanie
2011-12-14

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom konferencji „Standardy Usług i Modele Instytucji – pilotażowe wdrażanie” za obecność i merytoryczne pytania, wiele wnoszące do dyskusji na temat procesu standaryzacji usług i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej. Mamy nadzieję, że udział w konferencjach nie tylko pomógł Państwu podjąć decyzję o przystąpieniu do ogłoszonego przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich konkursu na pilotażowe wdrożenie wypracowanych w ramach Zadania 2. propozycji, ale także zachęcił do udziału w dyskusji na temat istoty wprowadzanych przez nie zmian.

Konferencja w Warszawie zakończona
2011-11-30

Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konferencji „Standardy usług i modele instytucji – pilotażowe wdrażanie”, za aktywny udział i zainteresowanie spotkaniem. Mamy nadzieję, że zaprezentowane w trakcie konferencji treści dotyczące propozycji procesu standaryzacji usług i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej oraz ogłoszonego przez CRZL konkursu na ich pilotażowe wdrożenie – cieszyć się będą Państwa dalszym zainteresowaniem.

Konferencja w Poznaniu o standardach usług i modelach instytucji
2011-11-28

Kolejna z ogólnopolskich konferencji dotyczących tematu standaryzacji usług i modeli instytucji odbędzie się w Poznaniu w dniu 13 grudnia 2011 roku. Tym razem zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami Standardu Klubu Integracji Społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem treningu pracy, Standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania dla osób starszych, Standardów usług dla osób z niepełnosprawnością oraz Modeli realizacji usług o określonym standardzie w gminie, powiecie i mieście na prawach powiatu.

„Głęboka woda” od 4 grudnia w TVP2
2011-11-22

Na antenie TVP2 już w niedzielę 4 grudnia rozpocznie się emisja nowego serialu o pracownikach socjalnych „Głęboka woda”. Przez trzynaście tygodni, w każdym z odcinków będziemy poznawać problemy, z którymi bohaterom serialu – pracownikom jednego z ośrodków pomocy społecznej – przychodzi mierzyć się na co dzień. Serial jest nowatorskim przedsięwzięciem, które ma za zadanie nie tylko zapoznać społeczeństwo z wielowymiarowością zadań pracowników socjalnych, ale także uwrażliwić na problemy innych ludzi.

Standardy usług i modele instytucji – konferencja w Warszawie
2011-11-14

Dnia 29 listopada 2011 r., w salach GOLDEN FLOOR ATRIUM, Al. Jana Pawła II 27 w Warszawie, odbędzie się bezpłatna konferencja poświęcona propozycjom Standardów Usług oraz Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej, wypracowanym w ramach zadania 2. projektu systemowego 1.18 Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”.

Konkurs CRZL na pilotaż w całej Polsce
2011-11-03

W dniu dzisiejszym Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich ogłosiło konkurs na pilotażowe wdrożenie standardów usług i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej. Konkurs skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego oraz partnerstw lokalnych w całej Polsce. W ramach dwuetapowego postępowania konkursowego zakładane jest wyłonienie co najmniej 25 podmiotów...

Konferencja o standardach i modelach instytucji w Krakowie
2011-10-31

W piątek 28 października 2011 r. w Krakowie odbyła się konferencja „Standardy Usług i Modele Instytucji – pilotażowe wdrażanie”. Było to już drugie, z planowanych czterech spotkań tematycznych dotyczących prezentacji wypracowanych przez zespoły eksperckie standardów usług i modeli instytucji, które w najbliższych miesiącach za pomocą konkursu ogłoszonego przez CRZL będą testowane i wdrażane przez instytucje pomocy społecznej...

Standardy Usług i Modele Instytucji w Krakowie
2011-10-19

W piątek 28 października 2011 r., w Hotelu Aspel  w Krakowie, odbędzie się konferencja „Standardy Usług i Modele Instytucji – Pilotażowe Wdrażanie”. Będzie to druga spośród planowanych czterech konferencji regionalnych, które mają  za zadanie zainicjować dyskusję na temat procesu standaryzacji w pomocy społecznej, jak również zaprezentować wypracowane Standardy Usług i Modele Instytucji, które w najbliższych miesiącach za pomocą konkursu ogłoszonego przez CRZL będą testowane i wdrażane przez instytucje pomocy społecznej w ramach fazy pilotażu. Instytucją wspierająca organizację konferencji jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Konferencja w Zakopanem zakończona
2011-10-17

Podczas trzech dni konferencji „Standardy usług i modele instytucji szansą na nową jakość pomocy społecznej”, która odbywała się w Zakopanem w dniach 12-14 października 2011 r., wszyscy obecni zapoznali się z założeniami zadania 2 „Działania w zakresie wdrażania standardów pracy socjalnej i funkcjonowania instytucji pomocy i integracji społecznej”,  projektu 1.18 „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” oraz systemem pracy zespołów eksperckich nad Standardami Usług i Modelami Instytucji pomocy i integracji społecznej.

Standardy usług i modele instytucji szansą na nową jakość pomocy społecznej
2011-10-06

W dniach 12-14 października odbędzie się w Zakopanem konferencja "Standardy usług i modele instytucji szansą na nową jakość pomocy społecznej", której organizatorami są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie CENTRUM oraz Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych. Konferencja poświęcona będzie poinformowaniu środowisk pomocy społecznej o aktualnym stanie realizacji zadania 2, projektu 1.18 „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, przygotowaniu środowiska do fazy pilotażu oraz zaprezentowaniu przykładów dobrych praktyk dotyczących wdrażania standardów usług w pomocy społecznej.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna