Aktualności
Człowiek dla instytucji, czy instytucja dla człowieka - rozmawiamy o standaryzacji
2014-02-24

W piątkowym numerze Gazety Wyborczej ukazał się dodatek na temat działań z zakresu standaryzacji usług i modelu instytucji pomocy i integracji społecznej, realizowanych w Zadaniu 2 projektu systemowego "Standardy w pomocy". Wszystkich z Państwa, którym nie udało się przeczytać dodatku, zachęcamy do zapoznania się z jego elektroniczną wersją - do pobrania TUTAJ.

Upowszechnianie projektu systemowego w Katowicach i Wrocławiu
2014-02-24

W dniu dzisiejszym, w Katowicach i Wrocławiu rozpoczęły się szkolenia upowszechniające ze Standardów Usług i Modeli Instytucji. Wezmą w nich udział przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z województw śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Kolejne szkolenia już wkrótce w Kielcach, Rzeszowie, Warszawie i Poznaniu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z informacjami organizacyjnymi i kontaktowania się ze specjalistami ds. szkoleń.

Szkolenia upowszechniające trwają
2014-02-20

Niemal setka uczestniczek i uczestników wzięła już udział w dotychczasowych szkoleniach upowszechniających wyniki kilkuletniej pracy ekspertów Zadania 2 projektu systemowego "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej". Oceny z ankiet ewaluacyjnych szkoleń pokazują, że słuchacze oceniają je jako potrzebne i wartościowe. Zachęcamy do zapoznawania się z informacjami organizacyjnymi i kontaktowania się ze specjalistami ds. szkoleń. Zapraszamy na szkolenia!

Dwie pierwsze publikacje finalne Zadania 2
2014-02-17

W zakładce "Produkty końcowe", na potrzeby trwających szkoleń fazy upowszechniania zostały zamieszczone wersje robocze dwóch pierwszych publikacji finalnych Zadania 2. Obie publikacje otrzymały akceptację Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej; ulegną zmianie jedynie pod kątem graficznym, edycyjnym i redakcyjnym. Treść publikacji nie ulegnie zmianie. Prace nad wydaniem publikacji niebawem się rozpoczną. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.

Pierwsze szkolenie fazy upowszechniania
2014-02-10

W dniu dzisiejszym odbędzie się pierwsze, z przewidzianych stu pięćdziesięciu, szkolenie w ramach fazy upowszechniania rezultatów Zadania 2 projektu systemowego. Uczestniczyć w nim będą przedstawicielki i przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej z województw lubelskiego i łódzkiego. Życzymy udanego spotkania.

Terminy szkoleń w kolejnych województwach
2014-01-27

Zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą terminów i miejsc szkoleń dla wybranych instytucji pomocy i integracji społecznej z województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Ogólne informacje dotyczące całego cyklu ogólnopolskich szkoleń znajdziecie Państwo tutaj

Szkolenia w całej Polsce - Regulamin i kontakty do specjalistów
2014-01-20

Ogólnopolskie szkolenia z zakresu standardów usług pomocy i integracji społecznej oraz modelu ich realizacji, organizowane będą od lutego do czerwiec 2014. Poniżej znajdziecie Państwo kontakty do specjalistów ds. szkoleń, którzy chętnie udzielą informacji w zakresie planów szkoleniowych dla poszczególnych województw. Zachęcamy również do zapoznania się z Regulaminem szkoleń.

Szkolenia - czyli ostatnia faza realizacji Zadania 2
2014-01-10

W roku 2014 realizacja projektu systemowego „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” zostanie zakończona. W Zadaniu 2 czeka nas więc teraz ostatnia faza działań - faza upowszechniania, czyli przeprowadzenie stu pięćdziesięciu szkoleń ze Standardów Usług i Modeli Instytucji na terenie całego kraju.

Faza rekomendacji zakończona
2014-01-02

Wraz z końcem roku 2013, zakończyła się faza rekomendacji Zadania 2. Jej celem było podsumowanie rezultatów pilotażu, opracowaniu wniosków oraz rekomendacji metodologicznych, organizacyjnych i prawnych w obszarze pomocy i integracji społecznej, z uwzględnieniem zasad funkcjonowania samorządu i współpracy z organizacjami pozarządowymi. 

Seminarium specjalistyczne w Warszawie
2013-12-09

W dniach 11-12 grudnia 2013 roku w Warszawie odbędzie się seminarium specjalistyczne Zadania 2, w ramach którego eksperci z Zespołów Rekomendacyjnych i Zespołu Doradczego Zadania 2 spotkają się z przedstawicielami lidera projektu systemowego "Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej". Na seminarium zostaną m.in. zaprezentowane dotychczasowe wyniki prac zespołów - więcej informacji wkrótce.


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna