Aktualności
Publikacje Modele
2015-01-16

W zakładce publikacje dostępne są trzy nowe publikacje dotyczące Modeli realizacji usług o określonym standardzie w gminie, powiecie i mieście na prawach powiatu. Zostały one wydane również w wersji papierowej. Zapraszamy do lektury

Nowe publikacje
2014-07-22

W zakładce publikacje znajduą się 3 nowe publikacje, wydane równiez w wersji papierowej: Standardy pomocy społecznej, Standardy usług pomocy społecznej i Katalog dobrych praktyk. Zapraszamy do lektury

Szkolenia ze standardów usług w Gdańsku, Olsztynie i Katowicach
2014-05-07

Kolejne szkolenia ze standardów usług i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej odbędą się w następujących terminach i lokalizacjach:

 

Gdańsk:

1)      09.06-11.06.2014 (szkolenie dla OPS)

2)      11.06-13.06.2014 (szkolenie dla MOPS)

3)      16.06-18.06.2014 (szkolenie dla MOPS)

 

Olsztyn:

1)      11.06-13.06.2014 (szkolenie dla PCPR z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego)

 

Katowice:

1)      02.06-04.06.2014 (szkolenie dla OPS)

 

 

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę standaryzacji usług socjalnych i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej, zaprezentowane zostaną standardy pracy socjalnej i wybranych usług oraz modele instytucji pomocy i integracji społecznej, a także ich praktyczne wdrożenie w instytucjach pomocy społecznej. Tematyka będąca przedmiotem szkolenia dotyczy przygotowywanych zmian ustawowych w systemie pomocy społecznej. Każde szkolenie trwa 3 dni, zaczyna się obiadem pierwszego dnia o godzinie 13.00 i kończy trzeciego dnia także po obiedzie około godziny 14.00.

Szkolenie jest bezpłatne, organizator zapewnia uczestnikom zakwaterowanie (w pokojach dwuosobowych) i wyżywienie podczas szkolenia, nie pokrywa jedynie kosztów dojazdu na szkolenie.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa poprzez wypełnienie i przesłanie skanu załączonego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy: ewa.hantulik@wrzos.org.pl w tytule wpisując wybrane miejsce szkolenia Gdańsk, Olsztyn lub Katowice.

Więcej informacji, w tym dokładne programy zajęć znajdą Państwo na stronie  www.wrzos.org.pl lub u specjalisty ds. szkoleń- Ewy Hantulik, mail: ewa.hantulik@wrzos.org.pl lub 501- 945- 962.

Programy szkoleń dla MOPS

Program szkoleń dla OPS

Program szkoleń dla PCPR

Szkolenia w Toruniu - nowe terminy
2014-05-07

Zapraszamy przedstawicieli Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu województwa kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w szkoleniu ze standardów usług i modeli instytucji pomocy i integracji społecznej, które odbędą się w Toruniu w następujących terminach:

 

1) 23-25.06.2014 (szkolenie dla OPS)
2) 23-25.06.2014 (szkolenie dla MOPS)
3) 25-27.06.2014 (szkolenie dla OPS)

Szkolenie jest bezpłatne, organizator zapewnia uczestnikom zakwaterowanie (w pokojach dwuosobowych) i wyżywienie podczas szkolenia, nie pokrywa jedynie kosztów dojazdu na szkolenie.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa poprzez wypełnienie i przesłanie skanu załączonego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy: ewa.hantulik@wrzos.org.pl – w tytule wiadomości prosimy wpisać Toruń.

Po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia prześlemy dokumenty rekrutacyjne z prośbą o ich wypełnienie oraz podane zostaną dodatkowe informacje organizacyjne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń dlatego też prosimy o szybki kontakt z nami celem rezerwacji miejsca.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
ewa.hantulik@wrzos.org.pl lub 501-945-962.

 

Majowe szkolenia w Toruniu odwołane
2014-04-28

Z powodów organizacyjnych, majowe szkolenia w Toruniu ze Standardów Usług i Modeli Instytucji pomocy i integracji społecznej, planowane w terminach 12-14.05; 14-16.05; 19-21.05; 21-23.05 NIE ODBĘDĄ SIĘ. Uprzejmie przepraszamy za ewentualne niedogodności powstałe w wyniku odwołania niniejszych szkoleń. Jednocześnie zapewniamy, że wszystkie odbędą się w drugiej połowie czerwca - o szczegółach informować będziemy na bieżąco.

Empowerment
2014-04-09

W poniedziałek 7 kwietnia 2014, w siedzibie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL odbyło się kolejne spotkanie grupy Forum Współpracy Epowerment, której celem jest wspieranie zmian w obszarze polityki społecznej w Polsce. Eksperci i praktycy skupieni do tej pory wokół współtworzenia kwartalinika "Empowerment" chcą zainicjować powstanie szerokiej koalicji organizacji i instytucji działającej na rzecz rozwoju efektywności systemu pomocy i intergracji społecznej - stąd organizacja debaty. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami z poprzednich spotkań dotyczących Empowerment i aktywnego włączenia się w dyskusję.

Kraków, Olsztyn, Warszawa i kolejne miasta
2014-04-02

Z początkiem kwietnia rozpoczęły się kolejne szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji dla ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie i organizacji pozarządowych realizujących działania w obszarze pomocy i integracji społecznej. Szkolenia odbywają się jednocześnie w Krakowie, Olsztynie i Warszawie. W przyszłym tygodniu, przedstawicielki i przedstawiciele miejskich ośrodków pomocy społecznej, miejskich ośrodków pomocy rodzinie oraz ośrodków pomocy społecznej, wezmą udział w szkoleniach w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. 

Światowy Dzień Pracy Socjalnej 2014
2014-03-18

18 marca 2014 to dzień, w którym szczególnie należy podkreślać rolę i wagę zadań pracownika socjalnego - tego bowiem dnia przypada Światowy Dzień Pracy Socjalnej, do obchodów którego zachęca Zarząd Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych IFSW. Wszystkim Państwu, pracującym w obszarze pracy socjalnej, dziękujemy za codzienne działania, za pomoc, wsparcie i podejmowanie wyzwania zaprowadzania zmian w systemie realizacji usług - z czego już wkrótce będziemy mogli podzielić się dobrymi praktykami! Dziękujemy, że jesteście!

Ulotka informacyjna Zadania 2
2014-03-14

W ramach fazy upowszechniania efektów projektu systemowego, do instytucji pomocy i integracji społecznej, które uczestniczyły w pilotażowym wdrażaniu Standardów i Modeli Instytucji została wysłana ulotka informująca o założeniach i postępach realizacji Zadania 2. Ulotka będzie rozdawana również w trakcie szkoleń upowszechniających - jej wizualcja dostępna jest TUTAJ.

Kolejne szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji
2014-03-10

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się szkolenia w Rzeszowie i w Warszawie. Do końca tygodniu, w ramach ośmiu grup szkoleniowych, wezmą w nich udział pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej i Ośrodków Pomocy Społecznej z województwa podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego. W poniedziałek 17 marca szkolenia zaczną się również w województwie wielkopolskim. Zapraszamy do udziału! Więcej informacji poniżej.


  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Następna