Seminarium „Wyzwania dla organizacji obywatelskich w procesie deinstytucjonalizacji – perspektywa międzynarodowa”

Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych serdecznie zaprasza na seminarium Wyzwania dla organizacji obywatelskich w procesie deinstytucjonalizacji – perspektywa międzynarodowa. Będziemy mieli okazję wysłuchać zarówno polskich jak i czeskich ekspertów. W szczególności polecamy wystąpienie Jiří Horeckego prezydenta Stowarzyszenia Dostarczycieli Usług Społecznych Republiki Czeskiej, oraz prezesa  European Ageing Network.

Podczas seminarium będzie okazja porozmawiania o roli organizacji obywatelskich w działaniach na rzecz deinstytucjonalizacji usług społecznych i zdrowotnych w Polsce. To ważne, ponieważ w najbliższych tygodniach rząd przedstawi bowiem projekt Strategii Rozwoju Usług Społecznych, co powoduje że nasz głos będzie potrzebny.

Seminarium odbędzie się 21 października 2021 r. w Warszawie (Marzyciele i Rzemieślnicy, ulica Bracka 25) w godzinach 10:30 -14:45.

Poniżej prezentujemy Program seminarium „Wyzwania dla organizacji obywatelskich w procesie deinstytucjonalizacji – perspektywa międzynarodowa”.

 

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w seminarium na adres kamila.p@wrzos.org.pl do dnia 14 października. Dla osób z poza Warszawy istnieje możliwość zwrotu kosztów podróży – decyduje kolejność zgłoszeń.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału u dyskusji. Warto, ponieważ to temat waży dla wszystkich i pilny, a perspektywa międzynarodowa może nas wiele nauczyć.

Seminarium uzyskało medialny patronat portalu ngo.pl.

ngo.pl

 

Seminarium organizowane w ramach projektu „SUS-Sektor Usług Społecznych” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.