Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych (WRZOS) przy współpracy z Polskim Komitetem Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu (EAPN Polska) ogłasza trzecią edycję ogólnopolskiego Konkursu dla dziennikarzy „Twarze Ubóstwa”.

Chcemy wyróżnić autorki i autorów, którzy w swoich pracach pokazują złożoność ubóstwa z perspektywy życiowego doświadczenia ludzi nim dotkniętych, jako problemu polityki publicznej, jak również działania szeroko pojętej pomocy społecznej.

Patronem konkursu jest Bartosz Mioduszewski, nasz kolega, członek zarządu WRZOS, który zginął tragicznie cztery lata temu w pożarze, próbując uratować życie osobie z niepełnosprawnością. Bartosz, jak nikt rozumiał problemy osób wykluczonych, i skutecznie im pomagał.

W konkursie mogą wziąć udział dziennikarze mediów o zasięgu zarówno ogólnopolskim, regionalnym  i lokalnym, których prace zostały opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 17 września 2021, a 17 września 2022 roku. Czekamy na:

  • artykuły prasowe
  • audycje radiowe
  • programy telewizyjne
  • materiały internetowe

 

Na materiały czekamy do 17 września 2022. Materiały wraz z podpisanym formularzem zgłoszeniowym prosimy przesyłać na adres: konkurs@wrzos.org.pl

 

Pytania: konkurs@wrzos.org.pl lub tel. +48 502 538 106

 

Laureatów Konkursu poznamy na Gali  17 października 2022 w  Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem.

 

Wszystkie informacje o konkursie na stronie: wrzos.org.pl w zakładce Konkurs dla dziennikarzy.

 

Konkurs realizowany w ramach projektu ,,Porozmawiajmy o ubóstwie i wykluczeniu społecznym” z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego­ przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.